Cześć! W lutym odbędzie się kolejna edycja instagramowego wyzwania dla szyjących – #ZSzyciaWzięte:)

Po co nam wyzwanie?

W skrócie – wyzwanie służy temu, żebyśmy jako społeczność szyjąca poznali się lepiej. #ZSzyciaWziete = dobra zabawa + poznawanie nowych osób, które zajmują się tym, co my!

Jak będzie działać wyzwanie?

Mamy 14 dni i 14 tematów. Na instagramie dodawaj zdjęcia inspirowane motywem przewodnim dnia, opisuj je hashtagiem #zszyciawziete (“z szycia wzięte” bez polskich znaków) i @joulenka. Możesz zrobić zdjęcia wcześniej, mogą to być zdjęcia archiwalne, ale za każdym razem zadbaj o opis – daj się poznać!

W tym roku zagadnienia są nieco inne niż rok temu, ale tak samo dają pole do opowiedzenia o nas, o naszej misji, o filozofii szycia. Oto lista z podziałem na dni:

Wyzwanie #ZSzyciaWziete

11.02 (poniedziałek) -24.02 (niedziela)

 

 1. 11.02 – Cześć! (szyję, bo…)
 2. 12.02. – Mój styl szycia w trzech słowach
 3. 13.02. – Najczęściej szyję…
 4. 14.02. – Jak dbam o… (sprzęt/materiały)
 5. 15.02. – Szyciowe rytuały
 6. 16.02. – Ulubione materiały
 7. 17.02 – Ulubiony etap
 8. 18.02 – Nowa umiejętność (teraz uczę się…)
 9. 19.02 – Sukces
 10. 20.02 – Nauczka
 11. 21.02 – Używane najdłużej
 12. 22.02 – Jak myślisz… (ciekawostka)
 13. 23.02 – Podziwiam/czuję wdzięczność…
 14. 24.02 – W 2019 uszyję…

Pytania i odpowiedzi

 • Czy trzeba brać udział w całej zabawie? Nie, chociaż najwięcej zabawy będą mieć osoby uczestniczące w wyzwaniu od początku do końca :) Wyzwanie tworzy taki pełny obraz nas jako szyjących! Lecz jeśli masz mniej czasu – będzie super, jeśli dołączysz w wybrane przez Ciebie dni.
 • Czy zdjęcia muszą być robione na bieżąco? Nie, bo to nie jest wyzwanie na najlepsze zdjęcia, tylko na poznawanie się:) W niektórych punktach (np. ulubione dzieło, sukces, porażka, projekt z historią) zdjęcia archiwalne są wręcz mile widziane!
 • Jak poznawać innych? Zachęcam, by wchodzić w hashtag #zszyciawziete, oglądać i komentować cudze zdjęcia, poznawać się:)
Drobna wskazówka ułatwiająca życie: ja robię tak, że najpierw szkicuję sobie zdjęcia w trzech kolumnach, dopiero potem je wykonuję. Na pewno będę je mieć gotowe przed wyzwaniem, żeby potem czerpać już tylko przyjemność z dzielenia się i czytania odpowiedzi innych:)
Jeśli jednak wolicie robić zdjęcia spontanicznie, zaglądajcie co rano na mój instagram – @joulenka – bo właśnie rano będę publikować u siebie zadanie na każdy dzień :)
Tak jak rok temu, po wyzwaniu zrobię małe podsumowanie i podrzucę tych twórców, którzy aktywnie brali udział w wyzwaniu i podzielili się wyjątkowymi treściami!

Ostatnio w wyzwaniu wzięło udział jakieś 100 szyjących.

Kto z Was dołączy tym razem? Startujemy 11 lutego! :)