Pomyślałam, że super byłoby poznać Was trochę lepiej. Wszystkich, którzy mają coś wspólnego z szyciem, zapraszam na małe wyzwanie, które zaczynamy w lutym!

Od ostatniego wyzwania minęło sporo czasu – prawie dwa lata, jak ten czas leci! Szkoła konstrukcji i szalony 2017 wytrąciły mnie z blogowego rytmu. Ślub, Kickstarter, zakup domu, założenie dwóch firm… w tamtym roku rzadziej niż chciałam mogłam siadać do swoich szyciowych projektów. Mam nadzieję, że ten rok będzie już spokojniejszy, że będę mogła szyć więcej dla siebie i że wrócimy to różnych blogowych tradycji. Na przykład szyciowych wyzwań na Instagramie :)

 

Wyzwanie “Z szycia wzięte” na instagramie

 

W skrócie – wyzwanie służy temu, żebyśmy jako społeczność szyjąca poznali się lepiej. Nie ma wymagań, że podczas wyzwania trzeba coś uszyć od początku do końca, nie ma żadnej presji.

Jak będzie działać wyzwanie?

Mamy 14 dni i 14 tematów. Na instagramie dodawaj zdjęcia inspirowane motywem przewodnim dnia, opisuj je hashtagiem #zszyciawziete (“z szycia wzięte” bez polskich znaków) i @joulenka. Możesz zrobić zdjęcia wcześniej, mogą to być zdjęcia archiwalne, ale za każdym razem zadbaj o opis – daj się poznać!

ZASADY W PIGUŁCE:

  • Zdjęcia i opisy publikuj na instagramie i oznaczaj je #zszyciawziete (z szycia wzięte bez polskich znaków) i @joulenka
  • Wyzwanie trwa 14 dni i sugerowany przebieg datowy to 1-14 lutego, ale jeśli się z czymś spóźnisz, możesz “nadrabiać” zaległe dni do 21 lutego.
  • Czy musisz zrobić wszystko? Nie, chociaż najwięcej zabawy będą mieć osoby uczestniczące w wyzwaniu od początku do końca :) Jeśli masz mniej czasu – będzie super, jeśli dołączysz na wybrane przez Ciebie dni.
  • Czy zdjęcia muszą być robione na bieżąco? Nie, bo to nie jest wyzwanie na najlepsze zdjęcia, tylko na poznawanie się:) W niektórych punktach (np. ulubione dzieło, sukces, porażka, projekt z historią) zdjęcia archiwalne są wręcz mile widziane!
  • Jak poznawać innych? Zachęcam, by wchodzić w hashtag #zszyciawziete, oglądać i komentować cudze zdjęcia, poznawać się. Być może potem kogoś z nowo poznanych osób pokażecie przy okazji punktu “Podziwiam…”:)

 

Co z tego masz?

Przede wszystkim – dobrą zabawę i możliwość poznania innych szyjących!

Mam nadzieję, że do wyzwania nie muszę nikogo zachęcać (bo będzie czadowo!!!), ale jako bonus dorzucę coś od siebie – małe upominki :)

Z każdego dnia wyzwania wybiorę pod koniec miesiąca jedną osobę, która – jeśli będzie chciała – otrzyma ode mnie plakat z maszyną wybranego rozmiaru i koloru. Plakat można zawsze pobrać i wydrukować samodzielnie, więc jeśli nie wybiorę akurat Ciebie, nic nie tracisz. Jeśli wybiorę – robię za Ciebie robotę i nie musisz biegać po drukarniach :) Plakatowych szczęśliwców ogłoszę kilka dni po zakończeniu wyzwania.

Plakaty wyglądają tak:

Codzienna przypominajka o wyzwaniu i drobne porady fotograficzne w mailach

Wpadłam na pomysł, żeby o tym wyzwaniu przypominać Wam też mailowo! Podczas trwania wyzwania codziennie będę wysyłać przypomnienie z tematem dnia, pomogę w interpretacji tematu, czasami podrzucę trochę przydatnej wiedzy fotograficznej. Możesz też liczyć na anegdoty z mojego szycia :)

Jako bonus od razu po zapisie otrzymasz na pocztę listę szyciowych hashtagów. Zrobiłam listę około 100, z których można z łatwością wybrać te odpowiednie do każdego zdjęcia.

Zapis oczywiście nie jest konieczny do wzięcia udziału w zabawie, to tylko taki przydatny bonus!

Zapisz się na listę i poznaj 100 szyciowych hashtagów:

* indicates required 

To pierwsza edycja wyzwania tego typu. Jeśli spotka się z dobrym odzewem, uczynimy z tego tradycję :)

Domowe szyjące, początkujący, profesjonalne krawcowe… – dajcie się poznać! Startujemy już 1 lutego!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz