szyj lepiej, jak szyć dokładniej

Cześć! Wstęp będzie super krótki, bo całą treścią dzielę się dziś w formie filmu. Mówię tam o dwóch technikach myślowych, które pomagają mi szyć bez frustracji lepsze jakościowo rzeczy. Dobra wiadomość jest taka, że te techniki można przełożyć właściwie na każdą dziedzinę tworzenia!

W tym filmie podaję sprawdzone przeze mnie sposoby na to:

  • jak szyć dokładniej?
  • jak szyć bez frustracji?
  • jak planować szycie?
  • co pomaga w tym, żeby ten proces przebiegł gładko?

Nie ma tu żadnej magii – są tylko dwie techniki myślowe, za które ręczę, bo sama stosuję je przy ważnych projektach szyciowych. Bez problemu można też zastosować je do innych dużych projektów. Jeśli akurat remontujecie dom czy piszecie pracę magisterską – te sposoby myślenia mogą okazać się równie przydatne!

Celowo napisałam wyżej, że nie stosuję tych technik zawsze, tylko przy ważnych dla mnie projektach. Gdy szyję rzeczy na próbę lub uczę się czegoś nowego, zwykle nie staram się, żeby od razu wyszło idealnie. Wydaje mi się, że to też jest ważna umiejętność – dać sobie pole do popełniania błędów na początku.

Książki, o których mówię, to:

Obie pozycje bardzo polecam! Cenię je za to, że nie są tylko papką motywujących zdań – obie analizują konkretne przypadki ludzkich zachowań, porażek i sukcesów. Autor przytacza konkretne prace naukowe i rozmawia z najlepszymi w swojej dziedzinie badaczami lub biznesmenami. Widać, że książkę pisał dziennikarz, a nie life coach – jest tam dużo faktów, a mało motywującej otoczki. Wnioski możemy wysnuć sami i nikt nie narzuca nam swojego zdania.


Dacie szansę tym technikom? A może po latach praktyki już nawet nie myślicie o tym, że je stosujecie?


Zostańmy w kontakcie!

Zapisz
kurs szycia online w formie video Twoje Wykroje Joulenka Solidne podstawy szycia na maszynie