Dziś pod lupę bierzemy ramiączka. Co jeśli ramiączka w kupionej bluzce nie mają regulacji, a są za długie? Skrócenie ramiączek to bardzo prosta robota. I nie musisz nawet wyciągać maszyny, bo szycie da się wykonać ręcznie! Nie odwlekaj roboty na później, tylko od razu siądź do prucia;)

Bardzo często prawie-idealne ubranie można niewielkim nakładem pracy dostosować do naszych wymagań. Czasem wystarczy szybka ręczna przeróbka! Seria “drobne przeróbki” powstała, żeby pomóc wprowadzić te zmiany w życie – zajrzyj, może znajdziesz tam coś jeszcze dla Ciebie :)

Wymagane umiejętności: podstawy szycia ręcznego lub maszynowego. Czas: około 15 minut.

Rozpruj szew trzymający ramiączko. Najwygodniej będzie zrobić to od lewej strony bluzki – delikatnie wyciągaj nitkę na boki, póki ramiączko nie puści. Resztki nitki wciągnij na lewą stronę i zwiąż.

Ramiączko przeciągnij z powrotem przez dziurę (jeśli idzie ciężko, na jego końcu przypnij agrafkę. To ułatwi sprawę, bo teraz musisz przepchnąć przez dziurę twardy metal, a nie miękkie ramiączko). Wyreguluj do odpowiedniej długości. Przypnij szpilką bluzkę, ramiączko i odszycie. Zszyj ręcznie lub maszynowo. Dobrze jest zrobić to mocno i ściśle – W końcu ubranie trzyma się na ramionach tylko w czterech miejscach, które bywają mocno napinane!skracanie ramiączek instrukcja, poprawki second hand

A może chcesz pobrać darmowy wykrój?

Jeśli lubisz bluzki czy sukienki na ramiączkach, zachęcam Cię do pobrania darmowego wykroju – Topu Codziennego! Możesz uszyć go w wersji podstawowej, zrobić z niego sukienkę albo poszaleć z kombinacjami ramiączek na plecach, takich jak na zdjęciu głównym tego wpisu. Miłej zabawy!