Cześć! W pandemicznej rzeczywistości jeszcze bardziej niż do tej pory liczy się wygoda ubrań. Obiecałam, że będziemy wspólnie szyć wygodne, dzianinowe ubrania – i dotrzymuję słowa! Oto pomoce ode mnie: nowy wykrój i kurs szycia dzianin :)

Przed Wami… Dzianina Uniwersalna!

Dzianina Uniwersalna to prosta sukienka lub bluzka dzianinowa z dekoltem w łódkę i wygodnym, ale dopasowanym rękawem. Jest delikatnie taliowana, dzięki czemu ładnie podkreśla kształty sylwetki nie opinając przy tym bioder.

Dzianina Uniwersalna to wykrój, którego każdy potrzebuje. Jestem tego pewna, a ja bardzo ostrożnie używam takich słów. On po prostu może być WSZYSTKIM, to prawdziwy kameleon.

No bo tak: potrzebujesz eleganckiej, ale wygodnej sukienki do pracy? Wybierz wersję B i uszyj ją z czarnej dzianiny. Chcesz się czuć dziewczęco? Tu sprawdzi się wersja A, która pięknie wygląda w ruchu. Potrzebujesz bluzki pod marynarkę? Albo pod sweter? Wybierz wersję C. Chcesz uszyć t-shirt? Dobierz rozmiar o dwa większy od swojego i skróć rękaw. Proste! I wszystko to daje ten jeden wykrój.

Ten wykrój powstawał dwa lata. Serio. Nie dlatego, ze jest skomplikowany – o nie, to jest jedna z prostszych dzianinowych rzeczy, którą da się uszyć! On po prostu bardzo ewoluował: w międzyczasie dodawałam kolejne wersje, modyfikowałam luzy, optymalizowałam wykończenia, żeby dało się go uszyć na maszynie domowej, bez overlocka. Cieszę się, że nie wypuściłam go wcześniej w formie tylko jednej sukienki, bo dopiero teraz czuję, że jest prawdziwie UNIWERSALNY – czyli godny swojej nazwy ;)


 

Ale to nie koniec – oprócz tego nagrałam też kurs. Jeśli czujesz obawy przed szyciem dzianin na maszynie domowej lub jeśli po prostu chcesz mieć w szafie taką bluzkę lub sukienkę – mogę Ci w tym pomóc :)

 

Solidne Podstawy Szycia DZIANIN

Pracując nad tym kursem i wykrojem zauważyłam paradoks: zwykle uczymy się szyć ubrania z tkanin. A przecież większość z nas na co dzień nosi dzianiny: t-shirty, swetry czy dresik.

Dlaczego tak jest? Bo utarło się, że dzianiny są trudniejsze do szycia.

FAKT: dzianiny obsługuje się INACZEJ. Nie można ich rozciągać. Szwy muszą dawać elastyczność.

Ale gdy już się to opanuje, szycie nawet na podstawowej maszynie domowej przebiega prosto – dzianinowe wykroje zwykle nie mają zaszewek ani innych skomplikowanych cięć.

Czyli na wejściu trzeba trochę potestować, poznać swoją maszynę, dobrać akcesoria, a potem rach-ciach i ubrania szyją się same. Serio, sukienka z wykroju Dzianina Uniwersalna to ubranie, które szyję w rekordowym jak na mnie czasie dwóch godzin;)

W lekcjach online pokazuję, jak ujarzmić rozciągliwość materiału na maszynie domowej. Uczę, jak równo skroić i schludnie wykończyć ubranie. Wspólnie szyjemy pierwszy prosty projekt, czyli opaskę na uszy, a potem ubranie – bluzkę lub sukienkę z wykroju Dzianina Uniwersalna.


Jestem bardzo zadowolona z tych dwóch produktów! Jeśli chodzi o wykrój – jest zdecydowanie najbardziej uniwersalny ze wszystkich moich modeli w Twoje Wykroje – a ja nigdy nie robiłam po prostu ładnych ubrań, wszystkie są wygodne i praktyczne ;)

Cieszę się też, że mogłam to wszystko domknąć i nagrać kurs przy kilkumiesięcznym dziecku. Córka uczy mnie organizacji lepiej niż najlepsza szkoła zarządzania ;) Jestem pewna, po prostu WIEM, że bez niej ta praca nie poszłaby tak sprawnie. To brzmi jak paradoks, ale właśnie ona zmotywowała mnie, żeby skorzystać z usług innych ludzi. Na przykład – moje kursy szycia do tej pory były kręcone miesiącami (samo nagrywanie trwało od miesiąca do trzech, serio!), bo robiłam wszystko sama. Okazało się, że jeśli pomaga mi sprawna ekipa operatorska, po dwóch miesiącach przygotowań scenariusza same nagrania mogą zająć… 3 dni! A dodatkowo filmy wyglądają jakościowo lepiej :)

Trzymajcie się w zdrowiu!

Julia


Chcesz uczyć się szycia dzianin na maszynie domowej? To możliwe!

Czy też uważasz, że to paradoks? Uczymy się szyć głównie tkaniny, a nosimy t-shirty i bluzy dresowe… Czas to zmienić! Zapraszam Cię na kurs szycia online – Solidne Podstawy Szycia Dzianin. Dzięki kursowi nabierzesz pewności w szyciu dzianin na zwykłej maszynie domowej. Zaczynamy od teorii, ustawień maszyny, doboru akcesoriów. Potem szyjemy opaskę na uszy, a na końcu ubranie z wykroju Dzianina Uniwersalna :) Dostęp do kursu dostajesz na stałe! Kliknij w obrazek poniżej, by dowiedzieć się więcej i wziąć udział w kursie: