wykrój, Top Codzienny, Twoje Wykroje, Wykroje, Wykroje do pobrania, wykroje za darmoCześć! Jeśli kręci Was szycie prostych, codziennych rzeczy, mam dla Was fajny prezent – wykrój do pobrania! Pewnie wiecie, że rozwijam swoją szyciową markę – Twoje Wykroje. Poza kursami szycia chcę zająć się właśnie tworzeniem wykrojów.

Chcę tworzyć wykroje na ubrania, które bez problemu wpasują się w Waszą codzienność. Na pierwszy ogień idzie top na ramiączkach – delikatnie taliowany, z zaszewkami przy biuście i dekoltem V.

Małe marki odzieżowe często nazywają modele imionami, na przykład Audrey czy Marylin. Nie chciałam iść w tę stronę. Ten top nazywa się po prostu Top Codzienny. Bo to tak fajna baza, że ja mam ochotę od razu uszyć sobie ich z pięć. Mam nadzieję, że Wy też będziecie miały!

Top Codzienny, Twoje Wykroje, Wykroje, Wykroje do pobrania, wykroje za darmo Jak to piszą w sklepach internetowych, modelka ma 171cm wzrostu i nosi rozmiar 34 :)Top Codzienny, Twoje Wykroje, Wykroje, Wykroje do pobrania, wykroje za darmo, wykrój

 

Wykrój na Top Codzienny – parę słów o tym modelu

Top Codzienny to lekko taliowany top na ramiączkach inspirowany modowym minimalizmem lat dziewięćdziesiątych. Cienkie ramiączka i dekolt w kształcie V są jego punktem rozpoznawczym. Dekolt jest na tyle zabudowany, by bez obaw można było nosić go na co dzień. Top ma zaszewkę biustową, która pozwoli delikatnie podkreślić figurę. W talii jest delikatnie profilowany, lecz i tak daje tyle luzu, że można spokojnie zjeść podwójny obiad i nikt tego nie zauważy.


Wykrój jest do pobrania po zapisaniu się na newsletter Twoje Wykroje. Przygotowałam go w rozmiarach 34-42, ale pracuję nad tym, żeby w przyszłości pojawiło się więcej rozmiarów. Na razie czekam na Wasz odzew – czy top nie jest za krótki, za luźny? Czy dekolt dobrze leży na sylwetce? Wasze uwagi na pewno pozwolą mi dopracować kolejne wersje i poszerzyć wykrojowy repertuar!

Jeśli chodzi o druk wykroju, w tej chwili udostępniłam tylko wersję do wydruku w drukarni, na ploterze 700 mm – uważacie, że wersja do druku na kratkach A4 też jest przydatna?

Wyszłam z założenia, że jeśli ma się Wam dobrze korzystać z wykroju, ploter jest jedyną opcją. Zrobiłam wersję testową na A4, ale klejenie okazało się być bardzo niewygodne, łatwo przy tym o przesunięcia i błędy. Sama dla wygody wolę pójść do drukarni i za 4 złote mieć piękny, duży wydruk. Jeśli jednak dla Was z jakichś powodów wygodniejsze jest A4, dajcie znać, może się ugnę:)

W ogóle zawsze dawajcie znać. Jeśli uważacie, że inne oznaczenia byłyby wygodniejsze lub coś Wam nie wychodzi, jestem tu i chcę pomóc. Chcę, żeby wszyscy mogli uszyć taką bluzkę!

 


Top będziemy szyły na moim kursie szycia online. Zapisy trwają tylko do 4 października!


Śnią mi się wykroje, czyli trochę ckliwej prywaty. Łap za chusteczki.

Od tego rodzaju topów zaczęłam parę lat temu moją przygodę z konstrukcją, dlatego tworzenie wykrojów dla Was też chciałam zacząć takim modelem.

Przez te lata włożyłam sporo pracy w to, żeby zdobyć wiedzę na temat tworzenia wykrojów. Najpierw próbowałam nauczyć się czegoś ze starych książek, ale w książkach jest masa błędów i nawet ja – wtedy totalny żółtodziób – to widziałam. Poszłam więc na wakacyjny kurs konstrukcji, złapałam bakcyla i zapisałam się do półtorarocznej szkoły konstrukcji.

Przez półtora roku co drugi weekend o 4:45 wsiadałam w busa do Krakowa, żeby zdobywać upragnioną wiedzę, a potem wracałam o 22:25 w niedzielę, zawsze pozbawiona sił, ale zawsze zadowolona.

Uwielbiam tworzyć wykroje i dlatego tym bardziej bałam się publikować pierwszy wykrój dla Was. Nie rozumiecie tej pokrętnej logiki? Ależ to ma bardzo dużo sensu! Bo w momencie, kiedy od wielu miesięcy mówię Wam, że się czymś zajmuję, to jasne, że będziecie mieć względem mnie jakieś oczekiwania.

A ja do tej pory tworzyłam głównie rzeczy dla siebie lub na rozmiar 38, zwykle na papierze, nie w programie komputerowym. W tym czułam się swobodnie, ale żeby zrobić coś dla Was, musiałam wyjść poza swój popisowy repertuar. Tutaj mamy kilka rozmiarów, trzeba było więc ustalić rozmiarówkę, z której nie każdy będzie zadowolony, bo każdy jest inny. A ja cokolwiek publikuję, chcę, żeby każdy był zadowolony, więc to była pierwsza przeszkoda w moim umysle. Miałam też sporo żab do połknięcia jeśli chodzi o przygotowanie wykroju w programie. Jak oznaczyć linie, żeby były czytelne? Czy będziecie woleć formy czy szablony z dodatkami na szew? Co zawrzeć w instrukcji? Jak do cholery upewnić się, że drukarka nie utnie kawałka pliku i wydrukuje go w odpowiedniej skali?!

Pytań było sporo, było też sporo myśli, że nie dam rady. Ale chyba dałam. Musicie to sprawdzić :)

 


 

Jeśli będziecie szyć ten top, chętnie przeczytam jedno czy dwa zdania opinii od Was. Możecie też podrzucać zdjęcia. Ulubione mam w planach wrzucać na instagram @TwojeWykroje :)

 

 

Dajcie znać, jak podoba Wam się ten wykrój i jakie codzienne ubrania chciałybyście szyć ♡

 


 

Zostańmy w kontakcie!

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz