wykrój, Top Codzienny, Twoje Wykroje, Wykroje, Wykroje do pobrania, wykroje za darmoCześć! Jeśli kręci Was szycie prostych, codziennych rzeczy, mam dla Was fajny prezent – wykrój do pobrania! Pewnie wiecie, że rozwijam swoją szyciową markę – Twoje Wykroje. Poza kursami szycia chcę zająć się właśnie tworzeniem wykrojów.

Chcę tworzyć wykroje na ubrania, które bez problemu wpasują się w Waszą codzienność. Na pierwszy ogień idzie top na ramiączkach – delikatnie taliowany, z zaszewkami przy biuście i dekoltem V.

Małe marki odzieżowe często nazywają modele imionami, na przykład Audrey czy Marylin. Nie chciałam iść w tę stronę. Ten top nazywa się po prostu Top Codzienny. Bo to tak fajna baza, że ja mam ochotę od razu uszyć sobie ich z pięć. Mam nadzieję, że Wy też będziecie miały!

Top Codzienny, Twoje Wykroje, Wykroje, Wykroje do pobrania, wykroje za darmo Jak to piszą w sklepach internetowych, modelka ma 171cm wzrostu i nosi rozmiar 34 :)Top Codzienny, Twoje Wykroje, Wykroje, Wykroje do pobrania, wykroje za darmo, wykrój

 

Wykrój na Top Codzienny – parę słów o tym modelu

Top Codzienny to lekko taliowany top na ramiączkach inspirowany modowym minimalizmem lat dziewięćdziesiątych. Cienkie ramiączka i dekolt w kształcie V są jego punktem rozpoznawczym. Dekolt jest na tyle zabudowany, by bez obaw można było nosić go na co dzień. Top ma zaszewkę biustową, która delikatnie podkreśli figurę. W talii jest delikatnie profilowany, lecz i tak daje tyle luzu, że można spokojnie zjeść podwójny obiad i nikt tego nie zauważy.


Wykrój jest do pobrania po zapisaniu się na newsletter Twoje Wykroje. Przygotowałam go w rozmiarach 34-42, ale pracuję nad tym, żeby w przyszłości pojawiło się więcej rozmiarów. Na razie czekam na Wasz odzew – czy top nie jest za krótki, za luźny? Czy dekolt dobrze leży na sylwetce? Wasze uwagi na pewno pozwolą mi dopracować kolejne wersje i poszerzyć wykrojowy repertuar!

Jeśli chodzi o druk wykroju, udostępniam wersję do wydruku w drukarni na ploterze 700 mm, a także wersję do druku na domowej drukarce w formacie A4.


kurs szycia online w formie video Twoje Wykroje Joulenka Solidne podstawy szycia na maszynie


Śnią mi się wykroje, czyli trochę ckliwej prywaty. Łap za chusteczki.

Od tego rodzaju topów zaczęłam parę lat temu moją przygodę z konstrukcją, dlatego tworzenie wykrojów dla Was też chciałam zacząć takim modelem.

Przez te lata włożyłam sporo pracy w to, żeby zdobyć wiedzę na temat tworzenia wykrojów. Najpierw próbowałam nauczyć się czegoś ze starych książek, ale w książkach jest masa błędów i nawet ja – wtedy totalny żółtodziób – to widziałam. Poszłam więc na wakacyjny kurs konstrukcji, złapałam bakcyla i zapisałam się do półtorarocznej szkoły konstrukcji.

Przez półtora roku co drugi weekend o 4:45 wsiadałam w busa do Krakowa, żeby zdobywać upragnioną wiedzę, a potem wracałam o 22:25 w niedzielę, zawsze pozbawiona sił, ale zawsze zadowolona.

Uwielbiam tworzyć wykroje i dlatego tym bardziej bałam się publikować pierwszy wykrój dla Was. Nie rozumiecie tej pokrętnej logiki? Ależ to ma bardzo dużo sensu! Bo w momencie, kiedy od wielu miesięcy mówię Wam, że się czymś zajmuję, to jasne, że będziecie mieć względem mnie jakieś oczekiwania.

A ja do tej pory tworzyłam głównie rzeczy dla siebie lub na rozmiar 38, zwykle na papierze, nie w programie komputerowym. W tym czułam się swobodnie, ale żeby zrobić coś dla Was, musiałam wyjść poza swój popisowy repertuar. Tutaj mamy kilka rozmiarów, trzeba było więc ustalić rozmiarówkę, z której nie każdy będzie zadowolony, bo każdy jest inny. A ja cokolwiek publikuję, chcę, żeby każdy był zadowolony, więc to była pierwsza przeszkoda w moim umyśle. Miałam też sporo żab do połknięcia jeśli chodzi o przygotowanie wykroju w programie. Jak oznaczyć linie, żeby były czytelne? Czy będziecie woleć formy czy szablony z dodatkami na szew? Co zawrzeć w instrukcji? Jak do cholery upewnić się, że drukarka nie utnie kawałka pliku i wydrukuje go w odpowiedniej skali?!

Pytań było sporo, było też sporo myśli, że nie dam rady. Ale chyba dałam. Musicie to sprawdzić :)

 


 

Jeśli będziecie szyć ten top, chętnie przeczytam jedno czy dwa zdania opinii od Was. Możecie też podrzucać zdjęcia. Ulubione mam w planach wrzucać na instagram @TwojeWykroje :)

 

 

Dajcie znać, jak podoba Wam się ten wykrój i jakie codzienne ubrania chciałybyście szyć ♡

 


 

Zostańmy w kontakcie!

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz