szycie dzianin na zwykłej maszynie domowejMyślisz, że Twoja maszyna jest za słaba, żeby szyć dzianiny? No to obejrzyj film, który dla Ciebie przygotowałam ;) Tylko uwaga, utknęłam teraz na “wiecznych wakacjach”, odwołano mi lot powrotny z Teneryfy. Dlatego nagrywam na pożyczonej maszynie, bez statywu, bez światła… Szykujcie się na powrót do 2012 roku ;)

Pierwotnie chciałam nagrać film o wszystkich rozciągliwych ściegach na maszynie domowej. Ale miałam nagrywać z domu, na własnym sprzęcie! Odwołany lot, zostajemy tu 3 tygodnie dłużej niż planowaliśmy… trzeba było coś wymyślić. Udało mi się pożyczyć maszynę od Polki mieszkającej tu na stałe, mimo że widziałyśmy się pierwszy raz na oczy. (Jeszcze raz, już publicznie: dziękuję za zaufanie!)

Ta maszyna ma wariacje na temat czterech ściegów. Nie ma też regulacji docisku stopki. Ale zaraz pokażę Wam, że nawet taki najprostszy sprzęt daje radę z dzianinami, gdy ma się wiedzę, jak do tego podejść!

W bardziej zaawansowanych maszynach są różne super ściegi, na przykład potrójny ścieg prosty, który daje baaardzo dużo rozciągliwości. Zachęcam Was po prostu do testowania – usiądźcie z instrukcją i zobaczcie, co robią które ściegi. To nic Was nie kosztuje, a prawdopodobnie dowiecie się czegoś nowego! Próbujcie, nie bójcie się! Myślę, że 2020 rok skutecznie przekonał nas do noszenia dzianin – wygodnych dresów, rozciągliwych sukienek… Czas zacząć szyć je samodzielnie! Dzianina nie gryzie ;)


Chcesz uczyć się szycia dzianin na maszynie domowej? To możliwe!

Czy też uważasz, że to paradoks? Uczymy się szyć głównie tkaniny, a nosimy t-shirty i bluzy dresowe… Czas to zmienić! Zapraszam Cię na kurs szycia online – Solidne Podstawy Szycia Dzianin. Dzięki kursowi nabierzesz pewności w szyciu dzianin na zwykłej maszynie domowej. Zaczynamy od teorii, ustawień maszyny, doboru akcesoriów. Potem szyjemy opaskę na uszy, a na końcu ubranie z wykroju Dzianina Uniwersalna :) Dostęp do kursu dostajesz na stałe! Kliknij w obrazek poniżej, by dowiedzieć się więcej i wziąć udział w kursie: