O blogu

joulenka about

Cześć, to ja!

Nazywam się Julia Marek i pokazuję tu, jak szyć i jak żyć, by nie zapominać o marzeniach. Zachęcam Cię, żebyś uwierzył w siebie, bo w wielu dziedzinach chcieć naprawdę równa się móc! Tak właśnie jest w szyciu, wiesz?

Artyści nazywają mnie matematyczką, a inżynierowie – artystyczną duszą. Niezależnie od tego, kto ma rację, jedno jest pewne – lubię używać swojego mózgu i świetnie się przy tym bawię.

Jestem optymistką, ale nie umiem się ładnie uśmiechać. Studiuję, bo lubię myśleć. Zauważę, jeśli Twoje ubranie jest źle skrojone, ale nie zwrócę uwagi na brudne buty. (Może dlatego, że samej nie chce mi się czyścić moich po zbyt częstych spacerach z psem.) Blisko mi do idei minimalizmu, chociaż wolę po prostu zdrowy rozsądek.

Gdy tylko mam możliwość, próbuję nowych rzeczy i podróżuję. W wolnych chwilach wyżywam się twórczo. W niewolnych studiuję Optykę i Konstrukcję ubioru, działam w projektach kosmicznych, rozkręcam startupy i pracuję jako fotograf-freelancer.

Joulenka – co to za miejsce?

Joulenka to pierwszy w Polsce blog, który porusza temat rozsądnego tworzenia. Zachęcam do przemyślanych działań. Jakość nad ilość, detale nad liczby.

To blog dla kobiet z pasją, ciekawych świata, które nie boją się spełniać swoich marzeń. Miejsce to powstało z chęci propagowania zdroworozsądkowego podejścia do hobby. Przeczytasz tu o szeroko pojętym tworzeniu, lecz nie znajdziesz rzeczy stworzonych po łebkach lub bezcelowo. Wyznaję zasadę, że aby coś zrobić, nie potrzeba szczególnych zdolności. Wystarczy chcieć i odrobinę pomyśleć.

Główną tematyką tego miejsca jest nauka szycia. Co rusz zdarzają się jednak komentarze w stylu „nie szyję, ale czytam Cię, bo lubię Twoje podejście do życia”. Bardzo mi miło, przybij piątkę!

 

julia kostreva 2

 

 

 Osiągnięcia

 

1/ Szyciowy Blog Roku 2014

Się porobiło! Ten blog zajął pierwsze miejsce w konkursie Szyciowy Blog Roku 2014 w kategorii Osobowość. Wciąż nie wiem, jak blog może mieć osobowość, ale tę kwestię pomińmy. Więcej o konkursie pisałam tutaj.

2/ Share Week 2015

Joulenka znalazła się w brązowej grupie najchętniej polecanych blogów roku w rankingu Andrzeja Tucholskiego.

 


Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, zajrzyj do podstrony współpraca lub napisz maila na julia.w.marek [@] gmail.com.


Spodobało Ci się? Masz zamiar zaglądać częściej? Wpadaj tutaj, by być na bieżąco:

facebook / instagram / bloglovin / pinterest

Zapisz

Zapisz